Cvičenie Guardians 2019

Národný bezpečnostný úrad prostredníctvom Národnej jednotky SK-CERT a spoločnosť Binary Confidence s.r.o. spoluorganizujú tretí ročník súťaže Guardians pre mladých IT špecialistov.

Pred blížiacimi sa voľbami hlavy štátu bude súťaž simulovať útoky na štáby kandidátov a ukáže, ako sa im dá zabrániť, a čo takéto incidenty spôsobia v prípade, že zabezpečenie pred kyberzločincami zlyhá.

Záujemcovia o účasť vo finálovom kole sa mohli prihlásiť do kvalifikácie od novembra 2018 do 4. februára 2019.

Kvalifikačné kolo prebiehalo formou CTF (Capture The Flag). Celkovo bolo prihlásených 127 súťažiacich, z toho aktívne sa ich vo kvalifikačnom kole podieľalo 45. Náročnosť 13 úloh bola nastavená od začiatočníckych až po mierne pokročilé.  Vyskúšať si mohli úlohy z rôznych oblastí od reverzovania, steganografie, forenznej analýzy až po exploitovanie aplikácií.

Po skončení kvalifikačného kola vybrala porota zostavená z IT expertov spoločnosti Binary Confidence a SK-CERT desať najlepších účastníkov, ktorí postupujú do finálového kola súťaže Guardians 2019.

Účastníci finálového kola Guardians, ktoré sa uskutoční  15. marca 2019, budú súčasťou obranného tímu. Pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami bude tím špecialistov simulovať útoky na štáby jednotlivých kandidátov. Dva obranné tímy zložené z najlepších súťažiacich sa pokúsia zabrániť útoku na fiktívne volebné štáby prezidentských kandidátov. Hlavným cieľom bude zabrániť úniku dát z tzv. volebného štábu a predísť diskreditácii kandidáta a ovplyvneniu volebného výsledku. Každý člen tímu bude mať konkrétnu úlohu, ale rovnako dôležitá bude vzájomná komunikácia, interakcia a spolupráca. Hra na spôsob wargame ukáže ako sa dá zabrániť hackerským útokom a čo takéto incidenty spôsobia v prípade, že zabezpečenie pred kyberzločincami zlyhá. Útočníkmi vo finálovom kole budú špecialisti z Binary Confidence a SK-CERT.


« Späť na zoznam