Guardians sa po roku vracia. Tento rok so zaujímavou témou

Kybernetický priestor je opäť v ohrození. Na pozadí korona krízy prebieha dôležitý výskum účinnej vakcíny, ktorá by vyriešila mnoho problémov, no vedci nie sú jediní, ktorí sa o vývoj zaujímajú. Rôzne hackerské skupiny sa chcú dostať k citlivým údajom. A práve ty máš za úlohu ochrániť citlivé dáta pred únikom a zničením.
 
Toto je tohtoročná téma cvičenia Guardians 2020, ktorá bude tento rok prebiehať formou online hry. Už štvrtý ročník bude mať podobu CTF (Capture the flag) a úlohy budú zamerané najmä na forenzné činnosti, reakciu na incidenty a threat hunting. Hra bude prebiehať počas celého októbra, pričom každý týždeň budú pribúdať nové úlohy. Na hru nepotrebjete žiadnu špeciálnu techniku – stačí vám počítač s prehliadačom a prístupom na internet. Guardians 2020 bude zameraný na hru v tíme a jeden tím môže mať jedného alebo päť členov.
 
Tak, ako minulý rok, Národné centrum kybernetickej bezpečnosti SK-CERT je partnerom tohto cvičenia. Registrovať do hry sa môžete na adrese: https://ctfd.guardians.sk/
 
Viac o tomto cvičení si môžete prečítať na: https://www.guardians.sk/ 
 

« Späť na zoznam