SK-CERT na Medzinárodnom kongrese ITAPA 2018

V dňoch 13. a 14. novembra 2018 sa v hoteli Crowne Plaza uskutoční Medzinárodný kongres ITAPA 2018, podujatie, ktoré je už od roku 2002 najznámejším a najväčším podujatím zaoberajúcim sa digitalizáciou verejnej správy.

Témou tohtoročného kongresu ITAPA sú dáta a umelá inteligencia, Cloud, verejné obstarávanie, eGovernment, potenciál nových technológií a kybernetická bezpečnosť.

Práve k téme kybernetickej bezpečnosti Národná jednotka SK-CERT v spolupráci s organizátormi kongresu ITAPA po prvý krát v histórii tohto podujatia pripravila interaktívne workshopy zamerané na praktické ukážky a tréning v oblasti kybernetickej bezpečnosti pod názvom „CyberTAPA“. Pod vedením špecialistov z Národnej jednotky SK-CERT sa účastníci kongresu môžu nie len dozvedieť cenné informácie vychádzajúce z praktických skúseností s ochranou národného kybernetického priestoru, ale aj vyskúšať si technické postupy analýzy a riešenia kybernetických bezpečnostných incidentov.

Národná jednotka SK-CERT si pripravila dva interaktívne workshopy:

Zraniteľnosti v softvéri – útok a obrana

Popis: Praktický 4-hodinový workshop o tom, ako fungujú bezpečnostné zraniteľnosti v softvéri a ako ich útočníci zneužívajú. Začínajúci penetrační testeri sa naučia, ako tieto zraniteľnosti odhaľovať a programátori sa naučia, ako sa im vyhnúť už počas vývoja softvéru

Termín: 14.11.2018, 8:30 – 12:30, Hotel Crowne Plaza

Trvanie: 4 hodiny

Požiadavky na účastníkov: vlastný laptop s WiFi, na ňom nainštalovaný virtuálny server s aktuálnou verziou Kali Linux. Základné znalosti sietí a programovania.

Rezervovať si miesto na workshope môžete tu: https://www.itapa.sk/8745-sk/registracia-na-workshop-cybertapa/

Analýza sieťovej komunikácie

Popis: Praktický 4-hodinový workshop na ktorom sa oboznámime s klasickými nástrojmi analýzy sieťovej premávky (Wireshark, tcpdump, pcap formát), možnosťami ako získať lepší prehľad nad väčšími sieťami (netflow, moloch, passive dns) a využitím týchto nástrojov na diagnostiku sieťových problémov, ako aj v procese forenznej analýzy.

Termín: 14.11.2018, 13:00 – 17:00, Hotel Crowne Plaza

Trvanie: 4 hodiny

Požiadavky na účastníkov: Vlastný laptop s wifi, nainštalovaný nástroj wireshark a ssh klient (putty). Základné znalosti počítačových sietí a OS Linux (debian).

Rezervovať si miesto na workshope môžete tu: https://www.itapa.sk/8745-sk/registracia-na-workshop-cybertapa/


« Späť na zoznam