Súťaž 153+1 je tu a SK-CERT ako partner pri tom nesmie chýbať!

Poľské ministerstvo spravodlivosti spolu s poľským ministerstvom školstva a ostatnými partnermi, vrátane Národného centra kybernetickej bezpečnosti SK-CERT tento rok organizujú zaujímavú súťaž v oblasti kybernetickej bezpečnosti pod názvom 153+1.

Tento rok bude súťaž prebiehať už druhý krát. Jej hlavným cieľom je priblížiť tému kybernetickej bezpečnosti atraktívnym spôsobom mladým ľuďom. Založená je na tzv. modeli „Capture the flag“, kde jednotliví hráči zbierajú body za vyriešené úlohy a najlepším je ten, ktorý v súťaži nahrá celkovo najviac bodov.

Do súťaže sa môžu zapojiť všetci tí, ktorí sú nadšencami v oblasti IT a kybernetickej bezpečnosti. Cieľom súťaže je takisto podporiť tímového ducha a preto sa tejto aktivity môžete zúčastniť aj v tíme Súťaž bude prebiehať v dvoch kolách. Prvým kolom bude medzinárodné kvalifikačné kolo a druhé kolo bude tzv. grand finále, kde sa stretne 10 najlepších tímov z kvalifikácie.

Ceny sú viac než lákavé. Prvý tím si rozdelí 10 000 poľských zlotých (cca 2 150 EUR), druhý tím si odnesie 5 000 PLN (cca 1 000 EUR) a tretí 2 500 PLN (cca 540 EUR).

Registrácia na cvičenie bude prebiehať do 8. novembra 2020. Registrovať sa môžete na stránke https://153plus1.eu/#/registration.

Všetky detaily o cvičení, dôležité dátumy ako aj podrobné pravidlá súťaže nájdete na oficiálnej stránke súťaže https://153plus1.eu/.


« Späť na zoznam