Využite príležitosť zúčastniť sa bezplatného online kurzu o umelej inteligencii

Umelá inteligencia. Tento pojem sa už pár rokov včleňuje do našich životov a stáva sa predmetom polemizácií o náhrade ľudskej práce robotickými strojmi.
Čo je umelá inteligencia, prečo je dobré sa o ňu zaujímať, ako dokáže umelá inteligencia vyvíjať algoritmy a ako môžu stroje vykazovať znaky inteligentného správania, toto všetko sú otázky, ktoré otvárajú rozhľad do sveta automatizácie a robotických technológií.
Každému, kto sa chce naučiť čo najviac o umelej inteligencii, zlepšiť si praktické pochopenie umelej inteligencie a zvýšiť svoju digitálnu zručnosť odporúča SK-CERT prihlásiť sa na bezplatný online kurz o umelej inteligencii.
Fínske predsedníctvo Rady Európskej únie v spolupráci s členskými štátmi ponúklo občanom EU možnosť zúčastniť sa online kurzov o umelej inteligencii. Kurzy nie sú obmedzené vekom ani vzdelaním, sú kombináciou teórie a praktických cvičení a môžu byť dokončené tempom, aké si samy určíte.
Prihlásiť sa môžete na stránke: https://www.elementsofai.com/
Kurzy o umelej inteligencii sú sériou bezplatných online kurzov, ktoré boli vytvorené na univerzite v Helsinkách v spolupráci s Fínskou technologickou spoločnosťou Reaktor. Cieľom je do roku 2021 poskytnúť vzdelanie 1% európskych občanov. Kurz je k dispozícií v angličtine, fínčine, švédčine, estónčine a nemčine. Postupne by mal byť kurz dostupný vo všetkých úradných jazykoch EU.


« Späť na zoznam